Як привчити дітей до порядку?

Для багатьох мам рано чи пізно постає питання, як привчити дитину до порядку. У будинку, де є діти, порядок це змінне поняття. Як то кажуть: прийшла мама, і всі іграшки прибрала, але я швиденько по місцях розкидав. В першу чергу треба попередити мам, що командний голос і наказовий тон це лише перешкода, яка в подальшому може відбити у дитини всяке бажання допомагати. Поділимось невеликими хитрощами, як перетворити прибирання на цікаве заняття, і закріпити корисний навик.

Усний рахунок

На даному етапі розвитку малюка ми, як кажуть, можемо вбити двох зайців одним пострілом, навчити його рахувати і допомагати мамі. Пограйте з дитиною в перерахунок кількості іграшок, фломастерів, олівців, будь-яких предметів. Загалом, розміщуючи іграшки по місцях, порахуйте їх.

Хто швидше?

Влаштуйте невелике змагання, діти люблять цим займатися. Щоб було захоплююче, поставтеся до цього як до справжнього конкурсу, де на початку звучать слова: На старт! Увага! Марш!, а у фіналі переможцю вручається приз (зрозуміло хто повинен перемогти?)

Добраніч

Увечері, перед сном, малюкам подобається укладати спати і своїх друзів. Тому, чому не скористатися цим прагненням? Розкладаємо іграшки по місцях і всім бажаємо: Спокійної ночі!

В гості

Простий приклад: ось ведмежа і він живе в коробці (шафі, тумбочці), сьогодні у нього свято і він запросив на нього всіх іграшкових друзів. Всі вони збираються в його будиночок, розсідаються по місцях.

Способів мотивації може бути величезна кількість, фантазуйте, грайте, головне не забувайте хвалити малюка і заохочувати його прагнення допомагати вам. Привчайте дитину за допомогою ігор, і надалі вона обов'язково полюбить робити це самостійно.