Розвиток самооцінки та впевненості вашого малюка

Так уже склалося, що в наш час лагідним і сором'язливим людям важче доводиться, ніж сміливим і пробивним. Але це зовсім не означає, що якщо ваша дитина тиха і спокійна, то вона не може стати успішною. Це не так. Просто вам слід допомогти їй підвищити свою самооцінку і змусити її полюбити себе.

Дозвольте дитині робити те, чим вона може пишатися

На роботі часто доводиться затримуватися, тому що справ дуже багато. Після важкого робочого дня ваша дитина замість того, щоб порадувати батьків гарною поведінкою, влаштовує сцени, колупається в тарілці, не хоче прибирати іграшки, а всі ваші спроби відправити її в ліжко обертаються справжнім скандалом.

Грайте разом з дитиною

Приймайте активну участь в іграх з дитиною. Деякі діти вважають за краще грати самі, деякі люблять робити це в компанії однолітків. Покажіть, що вам цікаво те, чим він займається. Наприклад, він грає однієї машинкою, а ви візьміть іншу і повторюйте його дії. Головне – робити все це щиро. Дитині буде приємно відчути себе лідером, адже в цій ситуації не він робить те, що ви, а ВИ повторюєте за ним. Саме в грі діти краще всього вчаться новому. Чому б вам не використовувати цей дієвий інструмент?

Дайте дитині право вибору

Це стосується будь-яких на перший погляд дрібниць. Наприклад, збираючись на прогулянку, приготуйте дві кофтинки і запитайте дитини, яку він хотів би надягти або пропонуйте йому вибрати страви, які він хоче отримати на сніданок (запитаєте, що він хоче більше: кашку або картопляне пюре). Обов'язково погодьтеся з його вибором. Такі ваші дії покажуть дитині, що ви зважаєте на його думку і це підвищить її самооцінку. Якщо батьки всім своїм виглядом показують, що вони впевнені в тому, що роблять, то і у дитини з'являється відчуття впевненості. Дитина бачить, як веде себе тато чи мама в кожній конкретній ситуації і переймає батьківський приклад поведінки. Будьте впевнені в собі і в своїх діях і все у вас вийде.